Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Personel Belgelendirme Birimi (BelgeCBS)
Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Personel Belgelendirme Birimi (BelgeCBS)

Personel Belgelendirme Birimi (BelgeCBS) MYK Tarafından Sınav ve Belgelendirme Yapmak Üzere Yetkilendirildi.

18 Haziran 2018
Personel Belgelendirme Birimi (BelgeCBS)  MYK Tarafından Sınav ve Belgelendirme Yapmak Üzere Yetkilendirildi.

TÜRKAK tarafından AB-0164-P Akreditasyon Numarası ile 4 Ekim 2017 tarihinde akredite edilerek, 3 Ekim 2021 tarihine kadar akreditasyonu geçerli olan Personel Belgelendirme Birimimiz (BelgeCBS) Merkezi Yeterlilik Kurumu (MYK) Yönetim Kurulunun 4/4/2018 tarihli ve 2018/51 sayılı kararı ile sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-0164 kodu ile yetkilendirilmiştir.

Yapılan çalışmalar neticesinde Birimimizle MYK arasında 29/09/2016 tarihinde yetkilendirme ön sözleşmesi, 11/06/2018 tarihinde yetkilendirme sözleşmesi imzalanarak, 16UY0254-4 Coğrafi Bilgi Sistemleri Operatörü (Seviye 4) (Rev. No:00) ulusal yeterlilik kapsamında sınav ve belgelendirme faaliyeti gerçekleştirmek üzere BelgeCBS Birimimiz yetkilendirilmiştir.

Ülkemiz ve Coğrafi Bilgi Sistemleri sektörü adına hayırlı ve uğurlu olsun.

ISO 17024 uyumlu bir Kalite Yönetim Sistemi (KYS) kurularak tarafsız bir sınav süreci oluşturulmuş olup, CBS Yeterliliklerinde sınav ve belgelendirme yetkisi alan en güvenilir kuruluş olarak Genel Müdürlüğümüz; 644 Sayılı KHK’de belirtilen görev tanımlarına uygun bir hizmet sağlayarak sertifikasyon ve akreditasyon çalışmalarını yapmış olacak, belgeli personel istihdamına katkıda bulunularak sürekli geliştirme ve iyileştirme sağlanacaktır.

Uygulanan personel belgelendirme sistemi sayesinde yoğun emek işleri içeren CBS konusunda istihdam artışı sağlanacak, sektörün meslek tanımı ve nitelikli eleman ihtiyacı karşılanarak, niteliksiz istihdamın önüne geçilecektir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır